Povaha skotské klapouché kočky

scottish fold cuite

Skotská klapouchá kočka je to tá nejroztomilejší kočička s nádhernou povahou, která má schopnost rychle se přizpůsobit novému prostředí a lidem. Klapouché kočky jsou velmi věrné a zpravidla vytváří velmi blízký vztah k jedné osobě v rodině, kterou následně budou doprovázet z jednoho pokoje do druhého. Kočky tohoto plemene potřebují mít pozornost a vztah ke svým páníčkům.

 
Navzdory své oddanosti táto kočka není dotěrná a náročná, chce být v blízkosti panička, ne však pořád sedět v náručí. Skotská klapouchá využije svůj hlas jen tehdy, když chce říci něco velmi důležitého, například "mám hlad", ale i tak její hlásek je velice jemňounký. Není nepříjemná, vše dělá s mírou tak, aby dala najevo, po čem touží.
 
Pováha těchto koček je taková, že se snadno přizpůsobí jakékoliv situaci doma a cítí se pohodlně v místnosti plné hlučných dětí a psů, stejně jako v místnosti pouze s jednou osobou. Zpravidla nepanikaří na výstavách nebo v neznámých místech a také velice rychle si zvykne na další zvířata.
 
Kočky tohoto plemene nejsou hyperaktivní, jsou poslušné, s chovem většinou nejsou žádně problémy.  Rádi se mazlí a hrají, a to zejména když jsou ještě koťata, velíce radí pobaví všechny přítomné svými spícími pózy.
Mnoho skotských klapouchých koček cvičí svůj vlastní styl jógy, kdy leží na zádech, sedí v meditační pozici s nohama nataženýma dopředu, leží na bříšku nebo zádech s nohama nataženýma do různých stran nebo sedí v póze burunduka.
 
Táto kočka je vhodná k dětem, je přátelská, nekonfliktní, učenlivá a hravá. Je natolik mírumilovná, že skoro vůbec nepoužívá drápky. 
 
Skotská klapouchá kočka může se cítit osaměle, pokud dlouhou dobru neuvidí svého panička. V tomto případě pes nebo další kočka může ji udržet v zaneprázdněnosti.
 
...protože taková je povaha skotských klapouchých koček. 

You have successfully subscribed to the news