Jak a čím krmit skotskou klapouchou kočku?

Skotská klapouchá kočka je masožravec, proto ji také tak krmíme. Dospělé kočce podáváme potravu 2x - 3x denně, kotěti častěji podle věku asi 4x - 5x denně. Kotěti můžeme podávat konzervy pro koťata. Kotě nebo dospělou kočku krmíme i vařeným kuřecím, rybím nebo hovězím masem. Lze krmit i syrovým masem, hovězím, kuřecím, krůtím, které je pro ni přirozenější potravou (svalovina i s trochou tuku, šlachami, občas vnitřnosti - srdce, játra, i ledvinky). Nepodáváme slezinu, vyvolává průjmy. Maso ale musí být kvalitní, čerstvé, určené ke spotřebě pro člověka. Potravu podáváme vždy ohřátou na pokojovou teplotu. Některé kočky po požití potravy přímo z ledničky zvrací, některé dostanou i zánět žaludku. Přece jen - myška se jí jaksi docela teplá:)


Krmíme-li granule, pak nepoužívejte, prosím, barvené a laciné... můžete krmit např. Advance nebo Royal Canine. Tyto granule se daji koupit u veterináře nebo objednat u nás. Obdobné platí u konzerv - nekrmte, prosím, levnými konzervami, které obsahují velké množství rostlinných bílkovin, cukr, a tp., což poškozuje ledviny !  Vodu musí mít kotě - kočka neustále k dispozici, nejlépe alespoň ve dvou třech nádobách po bytě. Ve věku 6 měsíců se u kočky přestává tvořit enzym, trávící mléko, což vyvolává průjmy. Mléko proto raději nedáváme.


Malému kotěti prospívá, když mu občas, zvláště po jídle masírujeme bříško. Kočky to svým koťatům dělají a tím podporují trávení a vyprazdňování. Má-li kotě nebo dospělá kočka zácpu, můžeme dát sardinky, nebo koupit u vet. lékaře lactulózu. Má-li průjem, vysadíme mléko a dáváme vařené kuřecí maso (kuře ale vaříme bez kůže) nebo vařené králičí maso, lze i s bramborem.. (v lehčích případech pomáhá podávání syrového libového masa). Pokud se stav nezlepší po jednom dni po nasazeni diety, navštívíme lékaře ihned. Průjem může být infekčního původu a může být obzvlášť pro kotě nebezpečný. Kotě se dehydratuje velmi rychle, stačí k tomu i jediný den !

You have successfully subscribed to the news